Johnson by rád aj napriek partygate bol premiérom aj po roku 2024

Britský konzervatívny premiér Boris Johnson avizoval, že má záujem uchádzať sa o znovuzvolenie v parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať v roku 2024.

03.02.2022 11:38
Johnson Foto:
Boris Johnson odchádza na zasadnutie parlamentu z jeho premiérskeho sídla na Downing Street 10.
debata (3)

Johnson to uviedol pre štvrtkové vydanie bulvárnych novín The Sun napriek vlne kritiky, ktorej čelí v súvislosti s odhaleniami o večierkoch v sídle vlády konaných počas lockdownu.

„Mám toho ešte veľa pred sebou,“ zdôraznil premiér. „Pokračujem v práci a budem to robiť dovtedy, dokým budem mať to privilégium a česť pôsobiť v tejto funkcii,“ uviedol.

Kritiku neakceptuje

Denník The Sun sa Johnsona opýtal, či už toho „nemá dosť“, s odkazom na vlnu kritiky, ktorá sa na neho v uplynulých týždňoch zniesla pre kauzu okolo večierkov.

„Určite nie,“ odpovedal premiér. „Nesústreďujem sa na vyjadrenia kritikov, neakceptujem kritiku od (opozičnej) Labouristickej strany…,“ zdôraznil.

Boris Johnson Čítajte viac U Johnsona počas covidpárty „vážne zlyhali“. Mayová: Porozumeli ste pravidlám?

Johnson chce podľa vlastných slov pokračovať v plnení svojho programu a svojich politických záväzkov.

Očkovanie a brexit

V rozhovore pre The Sun zdôraznil doterajšie úspechy svojej vlády, medzi ktoré zahrnul odchod Británie z EÚ, rýchly priebeh očkovania treťou dávkou vakcíny proti covidu či podľa neho najrýchlejší ekonomický rast spomedzi krajín G7. Kritici však jeho tvrdenie o tempe ekonomického rastu spochybnili.

Boris Johnson už v pondelok povedal, že je odhodlaný zotrvať v kresle premiéra, hoci opoziční politici i viacerí predstavitelia jeho vlastnej Konzervatívnej strany verejne vyzvali na jeho odstúpenie.

Johnson sa tiež na pôde britského parlamentu ospravedlnil za večierky na Downing Street 10, ktoré sa konali počas lockdownu, keď boli takéto hromadné akcie zakázané. Polícia vedie v súčasnosti vyšetrovanie v súvislosti s dovedna dvanástimi takýmito podujatiami, pričom na viacerých z nich sa zúčastnil i Johnson, píše agentúra DPA.

Boris Johnson Čítajte viac Johnson má prvého vyzývateľa. Bývalý vojak chce byť premiérom
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Boris Johnson
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy