Počet obetí lavíny v Tirolsku sa zvýšil na päť

Na päť stúpol počet obetí na životoch, ktoré si v piatok vyžiadala lavína v Ötztalských Alpách na západe Rakúska. TASR o tom informuje na základe správy od agentúry APA.

04.02.2022 15:15 , aktualizované: 20:12
debata

Úrady pôvodne hlásili štyri obete a jednu nezvestnú osobu. Jedného z celkovo šesťčlennej skupiny lyžiarov zachránili a previezli do nemocnice vo Švajčiarsku, píše APA s odvolaním sa na oznámenia polície.

Táto lavína spadla v okrese Landeck v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko, neďaleko hraníc so Švajčiarskom. Bližšie informácie o totožnosti a štátnej príslušnosti obetí neboli bezprostredne zná­me.

Na mieste nešťastia zasahovali dva švajčiarske vrtuľníky, vrtuľník rakúskej zdravotnej záchrannej služby i rakúskej polície.

Ďalšia lavína na ľadovci Rettenbach zasiahla lyžiarsku trať mimo upravených svahov. Zasypala päť osôb, ktorých sa však podľa kontrolného strediska podarilo zachrániť. Tieto osoby rozviezli do nemocníc.

Kontrolné strediská v Tirolsku za posledných 48 hodín popoludňajších zaznamenali viac ako 50 lavín. V oblasti Ötztalských Álp bol v piatok v platnosti tretí najvyšší stupeň lavínovej výstrahy, píše APA.

Horská záchranná služba / Spálený žľab / Lavína / Čítajte viac Horskí záchranári preventívne v Tatrách odstrelili lavínu
debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #Alpy #Lavína #tirolsko #pád lavíny