Po páde do studne zomrelo v Maroku ďalšie dieťa

V dôsledku pádu do nezabezpečenej studne zomrelo v Maroku v priebehu niekoľkých dní už druhé dieťa. Smrť sedemročného Chálida oznámili len dva dni po neúspešnom pokuse o záchranu päťročného Rajána, ktorý spadol do vyše 30 metrov hlbokej studne. Informoval o tom vo štvrtok spravodajský web Midi-Libre.

10.02.2022 22:53
debata (1)

Chálid spadol v pondelok do 40-metrovej studne a utopil sa v nej. Miestna žandarméria zistila, že chlapec, ktorý mal Downov syndróm, sa v blízkosti nezabezpečenej studne hral bez dozoru.

K tejto tragédii došlo v okrese Hamísát v deň pohrebu Rajána, ktorého prípad niekoľko dní pútal pozornosť ľudí v Maroku a zahraničí. Podľa marockých médií štyri dni trvajúcu operáciu na Rajánovu záchranu sledovalo na internete 1,7 miliardy jeho používateľov.

V reakcii na tieto udalosti začali v Maroku so súpisom nezabezpečených alebo bez povolenia vyhĺbených studní. Úrady oznámili, že potrestajú ľudí, ktorí sú za tento stav zodpovední.

Vodovod namiesto tragédií

„Aby sa tragédia neopakovala, poverený minister vydal pokyny, aby príslušné úrady vykonali kompletné sčítanie opustených studní,“ povedal pre agentúru MAP Abdal Azíz Zerwálí, zodpovedný za rezort infraštruktúry.

Maroko studňa uviaznutie vyslobodenie sanitka Čítajte viac Rijád dal po tragickej smrti malého Maročana zasypať a ohradiť stovky studní

Kritici vlády na sociálnych sieťach napísali, že „možno nastal čas, aby kráľ Muhammad VI. prestal rozhadzovať peniaze a zabezpečil tečúcu pitnú vodu do obydlí, aby sa predišlo ďalším podobným drámam“.

Saudská Arábia v nedeľu uviedla, že v rámci prevencie „zasypala a zabezpečila“ takmer 2 500 opustených studní v krajine.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Maroko #studne
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy