Epsteinov spolupracovník Jean-Luc Brunel zomrel vo väzení

Francúzsky modelingový agent Jean-Luc Brunel, ktorý bol blízkym spolupracovníkom zosnulého amerického finančníka a odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina, zrejme spáchal vo väzení v Paríži samovraždu.

19.02.2022 15:21
Epstein Foto: ,
Umelci držia banner na ktorom je nápis "Epstein je najhorší druh vírusu", pred federálnym súdom v New Yorku. Júl 2020.
debata (12)

Ako v sobotu informovali noviny Le Parisien s odvolaním sa na justičné zdroje, 76-ročného Brunela našli v noci obeseného v jeho cele.

Brunela zadržali v decembri 2020 na parížskom letisku Charlesa de Gaulla, keď sa chystal odletieť do Senegalu. Vo Francúzsku ho vyšetrovali pre podozrenie zo znásilnenia maloletých a sexuálneho nátlaku. Bol tiež podozrivý z toho, že pre Epsteina kontaktoval a získaval mladé dievčatá.

Obvinenia voči Brunelovi boli súčasťou širšieho vyšetrovania údajného zneužívania žien a dievčat Epsteinom a okruhom jeho spoločníkov. Vyšetrovanie sa vo Francúzsku spustilo už v auguste 2019, keď prokuratúra dala príkaz na prehliadku jeho parížskej modelingovej agentúry MC2.

Stíhanie samotného Epsteina v USA bolo zastavené po tom, ako 10. augusta 2019 spáchal vo vyšetrovacej väzbe v New Yorku za záhadných okolností samovraždu.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Jeffrey Epstein