Šojgu: Ruská armáda zostane na Ukrajine až do dosiahnutia cieľov

Ruská armáda bude pokračovať v "špeciálnej operácii" na Ukrajine až do dosiahnutia stanovených cieľov, vyhlásil dnes minister obrany Sergej Šojgu podľa ruskej agentúry TASS.

01.03.2022 11:18
Sergej Šojgu Foto: ,
Ruský minister obrany Sergej Šojgu
debata (124)

Od začiatku invázie pred šiestimi dňami ruskej jednotky podľa Kyjeva utrpeli straty tisícov vojakov, stoviek obrnených vozidiel a desiatok lietadiel a vrtuľníkov, samy však zabili stovky civilistov. Moskva o svojich stratách mlčí.

kyjev ukrajina Čítajte viac Postup Rusov na Kyjev sa zastavil. EÚ vylúčila zo SWIFTu sedem ruských bánk

Šéf silového rezortu ďalej uviedol, že cieľom Moskvy je „demilitarizácia a denacifikácia“ Ukrajiny, ako aj údajná ochrana Ruska pred „vojenskou hrozbou“, ktorú podľa neho vytvorili západné krajiny.

„Našou hlavnou úlohou je chrániť Ruskú federáciu pred vojenskou hrozbou, ktorú predstavujú západné krajiny, snažiace sa využiť ukrajinský ľud v boji proti našej krajine,“ tvrdil Šojgu, ktorý vojenskú inváziu naďalej označoval ako „špeciálnu operáciu.“

Šéf rezortu obrany ďalej konštatoval, že ruská armáda neokupuje ukrajinské územie a prijíma všetky opatrenia na ochranu životov a bezpečnosti civilistov.

Iljušin IL 76 Čítajte viac Jedno ruské lietadlo dostalo výnimku. Aký materiál na Slovensko priviezlo?

„Chcel by som zdôrazniť, že útoky sú vykonávané len na vojenské ciele a výlučne vysoko presnými zbraňami,“ dodal minister.

Ukrajinské úrady medzičasom informovali, že Rusko pokračuje v raketových útokoch aj s použitím salvových raketometov typu GRAD. Ide o systém, ktorý má nižšiu presnosť než delostrelectvo a podľa vojenských expertov sa nedá označiť za presnú zbraň.

124 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine