V troskách lietadla China Eastern našli prvú z čiernych skriniek

V troskách lietadla China Eastern Airlines, ktoré v pondelok so 132 ľuďmi na palube havarovalo v horách na juhu Číny, našli záchranári prvú z dvoch čiernych skriniek. Je silne poškodená a zatiaľ nie je jasné, či nájdený predmet obsahuje záznamy letových údajov alebo nahrávku zvuku z pilotnej kabíny, napísala agentúra Reuters s odkazom na tlačovú konferenciu vyšetrovateľov nehody.

23.03.2022 10:51 , aktualizované: 10:58
Čína lietadlo zrútenie pátranie Foto: ,
Záchranári pátrajú na mieste havárie lietadla neďaleko mesta Wu-čou na juhu Číny v okrese Tcheng-sien v utorok 22. marca 2022.
debata

Šesť rokov starý Boeing 737–800 havaroval v Čuangskej autonómnej oblasti Kuang-si. Záchranári zatiaľ nenašli žiadnych preživších.

Nájsť a zaistiť obsah čiernych skriniek je kľúčové pre zistenie príčiny nešťastia. Veliteľ vyšetrovateľov uviedol, že naďalej intenzívne hľadajú aj druhé záznamové zariadenie.

Záchranári prečesávali husto zalesnené svahy a pátrali za pomoci ručného náradia, psov a dronov po prípadných preživších a po čiernych skrinkách. Práce museli prerušiť, pretože na strmých a klzkých svahoch hrozili zosuvy pôdy.

Príbuzní cestujúcich dnes začali prichádzať do dediny v bezprostrednej blízkosti miesta havárie. Polícia prístup na miesto obmedzuje a kontroluje každé vozidlo. Vo výhľade na prehľadávanú oblasť bránia otvorenými dáždnikmi, píše Reuters.

debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #zrútenie lietadla