Česká ministerka: Lacná ruská ropa je pre maďarských politikov dôležitejšia ako ukrajinská krv

Česká ministerka obrany Jana Černochová (ODS) sa na budúci týždeň nezúčastní na schôdzke šéfov rezortov obrany krajín Vyšehradskej štvorky (V4) v Budapešti - má totiž námietky voči odmietavému postoju maďarskej vlády k sankciám voči Rusku v oblasti energetiky.

25.03.2022 21:35
debata (253)

Informuje o tom spravodajca TASR s odvolaním sa na internetovú stránku komerčnej televízie ATV, ktorá v piatok upozornila na status Černochovej zverejnený na Twitteri.

„Do Maďarska na stretnutie ministrov obrany V4 osobne nepôjdem. Na budúci týždeň majú (v Maďarsku) voľby a nie je správne, aby som sa podieľala na kampani. Vždy som V4 podporovala a veľmi ma mrzí, že pre maďarských politikov je teraz lacná ruská ropa dôležitejšia než ukrajinská krv,“ napísala česká ministerka.

Premiér Viktor Orbán v piatok odmietol výzvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby Maďarsko súhlasilo s rozšírením sankcií voči Rusku aj o energetický sektor a aby umožnilo prevoz zbraní na Ukrajinu cez svoje územie. „Viktor Orbán odmietol obe požiadavky, pretože sú v rozpore so záujmami Maďarska,“ uviedol jeho hovorca Bertalan Havasi.

orbán Čítajte viac Zelenskyj Orbánovi: Viktor, musíš sa rozhodnúť. Vieš čo sa deje v Mariupole?
253 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Česko #V4 #vojna na Ukrajine