Babiš v stredu absolvuje vyšetrenie, ruší plánovanú cestu za Orbánom

Český expremiér Andrej Babiš neuskutoční svoju plánovanú návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána. Znemožňuje mu to jeho zdravotný stav. TASR správu prevzala zo spravodajského servera iDnes.cz, ktorý sa odvoláva na Babišove utorňajšie vyjadrenia pre Rádio Impuls.

29.03.2022 17:50
Andrej Babiš Foto: ,
Český premiér Andrej Babiš
debata (1)

Šéf hnutia ANO v stredu absolvuje vyšetrenie v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM). Cieľom je podľa iDnes.cz zistiť príčinu jeho nedávnej hospitalizácie. „Cítim sa dobre, lekári by však radi zistili, čo bolo príčinou môjho stavu, keď som stratil vedomie a zablokovalo sa mi tenké črevo,“ povedal Babiš v utorok v Rádiu Impuls.

Orbán pred českými parlamentnými voľbami, ktoré sa konali vlani v októbri, Babiša „podporil“ v Prahe, píše iDnes.cz. Babiš maďarského premiéra prijal 29. septembra.

Český expremiér však Orbána pred nedeľňajšími parlamentnými voľbami v Maďarsku (3. apríla) osobne podporiť nepôjde. „Ja teraz samozrejme zo zdravotných dôvodov nemôžem cestovať,“ povedal.

Babiša 11. marca prijali v IKEM, kde bol následne niekoľko dní hospitalizovaný a absolvoval sériu vyšetrení. Písal o tom na svojej webovej stránke Český rozhlas.

Andrej Babiš Čítajte aj Babiš je zhrozený: Fialova vláda je katastrofa
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Viktor Orbán #Andrej Babiš