Biden: Putin sa izoluje, poradcov mohol dať do domáceho väzenia

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok uviedol, že šéf Kremľa Vladimir Putin sa zrejme izoluje od svojho okolia a pravdepodobne prepustil niektorých svojich poradcov alebo ich dal dokonca do domáceho väzenia. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters.

31.03.2022 21:07
Joe Biden Foto:
Joe Biden
debata

„Zdá sa, že (Putin) je izolovaný a existujú určité náznaky, že prepustil alebo dal do domáceho väzenia niektorých svojich poradcov,“ povedal Biden bez poskytnutia ďalších informácií.

Šéf Bieleho domu v súvislosti s vojnou na Ukrajine uviedol, že je „skeptický“ čo sa týka tvrdení Moskvy, že sa sťahuje zo severnej časti krajiny a z okolia Kyjeva.

„Zatiaľ neexistuje jasný dôkaz, že (Rusko) sťahuje všetky svoje sily z Kyjeva,“ povedal Biden. „Existujú aj dôkazy, že (Rusko) posilňuje svoje jednotky v oblasti Donbasu,“ dodal prezident USA.

Televízia CNN pripomenula, že informácie od západných spravodajských služieb naznačujú, že vojenskí poradcovia zrejme dávali Putinovi nepravdivé informácie o vývoji bojov na Ukrajine. Podľa britských tajných služieb Putin čoraz menej dôveruje svojmu vojenskému veleniu a cíti sa byť oklamaný. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov to však vo štvrtok poprel a vyhlásil, že Západ „nerozumie“ Putinovi ani spôsobu, akým Moskva pracuje.

Rosgvardija – Putinova osobná armáda

Video vzniklo v spolupráci s Mall.tv.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vladimir Putin #Joe Biden #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy