Pri zrážke auta s motorovým vlakom zomrelo v Maďarsku päť ľudí

Zrážka malého nákladného auta s osobným vlakom v utorok ráno v obci Mindszent v juhomaďarskej Čongrádsko-čanádskej župe si vyžiadala najmenej päť obetí na životoch a viacerých zranených.

05.04.2022 09:29, aktualizované: 11:57
debata

Po náraze sa motorový vlak vykoľajil a prevrátil do priekopy, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na spravodajský server tenyek.hu.

Nehoda sa stala krátko pred 07.00 h. Malé nákladné auto vošlo na železničné priecestie, kde sa zrazilo s osobným vlakom smerujúcim z mesta Szentes do Hódmezővásárhelyu. Obe tieto mestá sa nachádzajú v Čongrádsko-čanádskej župe na juhu krajiny.

V malom nákladnom vozidle bolo sedem cestujúcich, viacerí z nich boli členovia tej istej rodiny. Auto skončilo v priekope 20 metrov od priecestia, pričom vyvrátilo dva elektrické stĺpy. Motorový vlak, ktorý bol bez ďalších vagónov, sa vykoľajil a po 60 metroch od priechodu sa prevrátil na bok do priekopy.

Hovorca maďarskej záchrannej služby OMSZ Pál Győrfi podľa agentúry MTI uviedol, že pri nehode na mieste zahynulo päť mužov. Dvoch mužov odviezli s vážnymi poraneniami hlavy a končatín, pričom 11 cestujúcich vlaku previezli do nemocnice na pozorovanie s ľahšími poraneniami.

Do záchranárskej akcie nasadili hasičov z Hódmezővásár­helyu, Szentesu a Segedína, niekoľko sanitiek i záchranársky vrtuľník.

debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #nehoda #úmrtie #nehoda vlaku #zrážka vlaku s autom
Flowers