Fio bankaFio banka

Rusko zorganizovalo vojenské cvičenie v Kaliningrade

Rusko zorganizovalo v sobotu vojenské cvičenie v Kaliningrade – ruskej enkláve ležiacej na pobreží Baltského mora medzi Poľskom a Litvou.

09.04.2022 16:30
debata (10)

„Až tisíc príslušníkov armády… a vyše 60 kusov vojenského vybavenia bolo súčasťou kontroly,“ uviedlo veliteľstvo ruskej Baltskej flotily.

Okrem toho počas noci absolvovalo vojenské manévre v Kaliningradskej oblasti aj 20 stíhačiek typu Su-27 a bombardérov námorného letectva typu Su-27. Tie nacvičovali útok na pozemné ciele a ciele pohybujúce sa nízkou rýchlosťou, vojenské stanovištia a vojenské vybavenie.

Veliteľstvo Baltskej flotily nešpecifikovalo dôvod, pre ktorý sa cvičenia konali, a ani to, či boli plánované. Cvičenia sa však konali iba niekoľko dni po tom, ako námestník ruského ministra zahraničných vecí Alexandr Gruško varoval európske krajiny pred akýmkoľvek potenciálnym zásahom v Kaliningradskej oblasti, pričom uviedol, že by to bola „hra s ohňom“.

Facebook X.com 10 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Rusko #vojenské cvičenie #Kaliningrad