Zelenskyj: Kedysi snívali o Paríži, dnes je snom Rusov záchod z Ukrajiny a smrť

Rusi kedysi vravievali, že ich najväčším snom je vidieť Paríž a zomrieť, no dnes je to inak - ich snom je ukradnúť záchodovú misu a zomrieť. Ako referuje web segodnya.ua, takto okomentoval rabovanie ruských okupantov ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

24.04.2022 15:51
Zelenskyj Foto:
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky médií počas tlačovej konferencie v metre pod centrálnym námestím v Kyjeve v sobotu 23. apríla 2022.
debata (342)

Ruskí vojaci podľa Zelenského prišli na Ukrajinu, aby “konečne videli normálny život“. Sú pripravení bojovať iba preto, aby pre seba a svoje rodiny ukradli veci, čo takýto život pripomínajú.

Počas okupácie Černihivskej oblasti niektorí ruskí vojaci prvýkrát v živote videli toalety, no vôbec ich nevedeli používať. Očití svedkovia v dedine Jagodnoje neďaleko Černihiva popísali Rusov, ktorí sa veľmi čudovali, keď zbadali záchodovú misu a nedokázali pochopiť, prečo sa toaleta nachádza v dome.

Rusi navyše na Ukrajine vo veľkom rabujú, kradnú jedlo, oblečenie, vykrádajú kostoly a dokonca sa hrabú odpadkových košoch, kde hľadajú zvyšky potravín. V Chersone vykradli železiarstvo, odkiaľ brali predovšetkým spomenuté záchodové misy. Z oblasti Černihiva brali so sebou práčky, koberce, dokonca aj skrine, detské hračky či spodnú bielizeň.

Ruský vojenský veliteľ Rustam Minnekajev na výročnom stretnutí Zväzu závodov obranného priemyslu Sverdlovskej oblasti v piatok povedal, že širšia kontrola nad Ukrajinou by otvorila cestu k Moldavsku. Údajne už aj v Moldavsku podľa Rusov dochádza k „porušovaniu práv rusky hovoriacich ľudí“.

Mariupoľ Čítajte viac 60. deň: Rusom sa nedarí, Ukrajina im zabila ďalších dvoch generálov

„Aby som bol úprimný, územie, kde by sa Rusko malo postarať o práva rusky hovoriacich ľudí, je samotné Rusko. Tam, kde nie je sloboda prejavu, nie je sloboda voľby. Jednoducho neexistuje právo na iný názor," povedal Zelenskyj a poznamenal, že v Rusku zúri chudoba a ľudský život tam nestojí za nič.

342 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #rabovanie #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj