Minulotýždňové nešťastia v poľských baniach si vyžiadali už 12 obetí

Počet obetí minulotýždňových nehôd vo dvoch uhoľných baniach na juhu Poľska stúpol na dvanásť po tom, ako v jednej bani našli telá dvoch nezvestných baníkov a robotník z ďalšej bane zomrel na následky zranení. Informovali o tom v pondelok tamojšie úrady.

24.04.2022 17:29, aktualizované: 25.04.2022 20:31
poľsko, baňa Foto:
Záchranári prichádzajú v sobotu 23. apríla 2022 do pátracej akcie po nezvestných baníkoch po silnom podzemnom otrase a úniku metánu v uhoľnej bani Zofiówka v južnom Poľsku.
debata

Nález dvoch tiel znamená, že po sobotňajšom výbuchu metánu a následných silných podzemných otrasoch v bani Borynia-Zofiówka zahynulo najmenej šesť baníkov. Záchranári naďalej pátrajú po ďalších štyroch nezvestných baníkoch.

V nedeľu zomrel v nemocnici aj baník, ktorý utrpel zranenia pri stredajších výbuchoch metánu v neďalekej bani Pniówek. V súvislosti s touto baňou stúpol počet obetí na šesť. Pátranie po siedmich nezvestných v nej v piatok prerušili po tom, čo nové explózie vo štvrtok neskoro večer zranili 10 záchranárov, niektorých vážne.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki povedal, že to bol „čierny týždeň“ pre národný uhoľný priemysel, ktorý zamestnáva takmer 80-tisíc baníkov, a uviedol, že rodiny obetí dostanú štátnu podporu.

poľsko, baňa Čítajte viac Výbuch otriasol ďalšou poľskou baňou, zahynuli štyria baníci
debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #baňa
Flowers