WHO sa obáva vzniku nových variantov koronavírusu v KĽDR

Šírenie koronavírusu medzi nezaočkovanými ľuďmi v krajinách, ako je napríklad Severná Kórea, vytvára vyššie riziko vzniku nových variantov koronavírusu. V utorok na to upozornil riaditeľ programu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre núdzové situácie Michael Ryan.

17.05.2022 19:57
KĽDR / Covid / Foto: ,
Zamestnankyňa fabriky na výrobu produktov dentálnej hygieny dezinfikuje podlahu a jedáleň po tom, čo štát posilnil opatrenia na zastavenie nákazy v severokórejskom Pchjongjangu v pondelok 16. mája 2022
debata (9)

„Iste je znepokojujúce, ak krajiny… nepoužívajú nástroje, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii,“ povedal Ryan pri hodnotení situácie v KĽDR.

„WHO opakovane uviedla, že tam, kde nie je monitorovaný prenos (ochorenia), existuje vždy vyššie riziko objavenia sa nových variantov,“ dodal riaditeľ programu WHO pre núdzové situácie.

Šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že je „hlboko znepokojený“ šírením sa vírusu v nezaočkovanej populácii.

Svetová zdravotnícka organizácia pripomenula, že Severná Kórea ju zatiaľ o prepuknutí epidémie neinformovala, čo predstavuje zjavné porušenie jej právnych záväzkov. Podľa Ryana je WHO pripravená Severnej Kórei pomôcť, no nemá právomoci zasahovať v suverénnej krajine.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Severná Kórea #WHO #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy