Zelenskyj: Putin spravil vo vojne z neskúsených brancov potravu pre delá

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom pravidelnom nočnom prejave ako obvykle poďakoval rôznym svetovým lídrom za ich podporu a zhodnotil stav ruských inváznych síl, napísala vo štvrtok nadránom webová stránka britskej stanice Sky News.

19.05.2022 09:07
ukrajina Foto:
Ruský vojak prehľadáva v stredu 18. mája 2022 barak na základni ukrajinského pluku Azov v letovisku Jurijvka na pobreží Azovského mora neďaleko Mariupoľu, na území pod vládou Doneckej ľudovej republiky na východe Ukrajiny.
debata (112)

„Každý už vidí, ako sa Rusko v tejto vojne správa. Neskúsených brancov vrhá do boja ako potravu pre delá. Má rabujúcich vojakov, ktorí videli bežné domáce spotrebiče prvýkrát až v cudzej krajine. Majú starú sovietsku výzbroj bez modernej ochrany. Používajú zakázané fosforové bomby, ktorými spaľujú školy a bežné obytné budovy. A rakety, väčšinu ktorých minula ruská armáda na ničenie vyslovene civilnej infraštruktúry bez strategického vojenského výsledku. Dnes ostreľovali raketami (mestá) Mykolajiv a takisto Dnipro,“ informoval v stredu neskoro večer Zelenskyj.

„Musíme vyhnať okupantov a zaistiť Ukrajine skutočnú bezpečnosť. Preto som podpísal dekrét o predĺžení stanného práva a všeobecnej mobilizácie,“ do­dal.

„Cherson, Melitopol, Berďansk, Enerhodar, Mariupol a všetky naše mestá a obce, ktoré sú teraz okupované, dočasne okupované, musia vedieť, že Ukrajina sa vráti,“ vyhlásil prezident.

ruskí vojaci, Mariupol Čítajte viac 85. deň: Rusi ohlásili použitie laserových zbraní. Z Azovstaľu evakuovali ďalších vojakov
112 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy