Nemecko zasiahli najmenej dve tornáda, zranili sa desiatky ľudí

Západonemeckým mestom Paderborn sa v piatok prehnalo tornádo. Miestne úrady hlásia najmenej 40 zranených, z toho desať vážne. Podozrenie na tornádo hlásil aj hasičský zbor v neďalekom meste Lippstadt, kde silný vietor napáchal obrovské materiálne škody, zrútil aj vrchnú časť veže kostola. Zranených či obete z tejto lokality doposiaľ nehlásili.

20.05.2022 20:01 , aktualizované: 21:30
Počasie / Búrka / Auto / Paderborn / Foto: ,
Poškodené auto po tornáde v nemeckom meste Paderborn 20. mája 2022
debata (2)

Počas piatkovej búrky sa Paderbornom prehnalo tornádo smerujúce zo západu na východ, uviedla miestna polícia. Silný vietor strhol strechy budov v miestnom priemyselnom parku a spôsobil aj ďalšie škody. Pre popadané stromy bola uzavretá železničná trať medzi Paderbornom a obcou Altenbenken, uviedol hovorca železníc.

Hovorca ministerstva vnútra spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko uviedol, že okrem Paderbornu a Lippstadtu nie sú známe žiadne ďalšie podobne zasiahnuté miesta.

Hasiči odstraňujú následky búrky v meste... Foto: SITA/AP, Friso Gentsch
mLippstadt / Búrka / Hasiči / Hasiči odstraňujú následky búrky v meste Lippstadt 20. mája 2022

Tornádo sa mestom Lippstadt prehnalo zhruba o 17.00 h. Silný vietor poškodil strechy budov a na autá popadali stromy, uviedol hovorca miestneho hasičského zboru.

Popadané stromy zatarasili vstup do miestnej plavárne, v ktorej tak uviazlo asi 200 ľudí. Návštevníkov objektu sa záchranárom podarilo evakuovať. V mestskej časti Hellinghausen v dôsledku víchra spadla vrchná časť veže miestneho kostola. V oblasti zasahuje 200 až 300 hasičov z Lippstadtu a okolia.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #Tornádo