Taliban kontroluje, či majú moderátorky v TV zahalenú tvár. Diskusiu nepripúšťa

Fundamentalistické hnutie Taliban začalo v nedeľu v Afganistane kontrolovať dodržiavanie nariadenia, podľa ktorého si všetky moderátorky televízneho spravodajstva musia počas vysielania zakrývať tvár.

23.05.2022 05:40
Afganistan, televízia, zahalená moderátorka Foto: ,
Televízna moderátorka Khatereh Ahmadiová skláňa hlavu so zahalenou tvárou, keď číta správy v štúdiu TOLO NEWS v Kábule v Afganistane, v nedeľu 22. mája 2022. Vládcovia afganského Talibanu žiadajú, aby si moderátorky počas vysielania zakrývali tvár.
debata

Taliban toto opatrenie oznámil ešte 19. mája; bezprostredne ho však dodržiavalo len niekoľko médií. V nedeľu, keď však ministerstvo neresť a cnosť začalo toto nariadenie kontrolovať, mala väčšina televíznych hlásateliek tváre zahalené, informovala agentúra AP.

Ministerstvo informácií a kultúry predtým upozornilo všetky afganské televízne stanice, že nové nariadenie je „konečné a nie je možné o ňom diskutovať“.

Najnovšie nariadenie prichádza krátko po tom, ako Taliban zaviedol pre všetky ženy povinné nosenie burky na verejnosti. Hnutie v marci zakázalo aj všetky zahraničné médiá vrátane BBC a Deutsche Welle, pretože talibanskí úradníci nemal vplyv na obsah vysielania vrátane oblečenia moderátorov.

Odkedy sa Taliban vlani v auguste vrátil v Afganistane k moci, zástancovia tvrdej línie zaviedli prísne obmedzenia pre médiá. Novinári sú tam často bití a zadržiavaní len za to, že vykonávajú svoju prácu. Dievčatá a ženy boli zbavené mnohých svojich práv vrátane práva na vzdelanie, prácu a voľný pohyb.

debata chyba
Viac na túto tému: #Afganistan #Taliban
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy