USA čelia nedostatku mlieka pre dojčatá. Pomoc prišla z Európy

Vojenské lietadlo priviezlo do USA z Európy 35 380 kilogramov dojčenskej výživy. Ide o prvú z viacerých takýchto dodávok s cieľom zmierniť nedostatok umelého dojčenského mlieka v USA.

23.05.2022 18:39
debata (28)

Americký prezident Joe Biden povolil na tento účel použiť lietadlá amerického vojenského letectva, pretože neboli k dispozícii žiadne komerčné lety.

USA v tomto období čelia nedostatku dojčenskej výživy. Spôsobilo ho zatvorenie najväčšieho závodu na výrobu dojčenského mlieka v krajine – továrne spoločnosti Abbott Laboratories v štáte Michigan.

Starosta amerického mesta New York Eric Adams v nedeľu podpísal nariadenie, ktorým vyhlásil núdzový stav pre nedostatok dodávok.

„Celoštátny nedostatok dojčenskej výživy spôsobuje nepredstaviteľnú bolesť a úzkosť rodinám v celom New Yorku – a my musíme naliehavo konať,“ povedal Adams. Vyhlásenie núdzového stavu podľa jeho slov pomôže úradom zasiahnuť proti maloobchodným predajcom, ktorí sa usilujú zarobiť na kríze zvyšovaním cien tohto výrobku.

Umelé dojčenské mlieko je nedostatkovým tovarom pri viac ako 40 percentách veľkých predajcov v USA, uviedlo v nedeľu na svojej oficiálnej webovej mesto New York s odvolaním sa na najnovšie údaje.

Biden minulý týždeň uplatnil zákon, na základe ktorého budú prísady na výrobu tejto výživy dodávané prednostne jej výrobcom. Prezident USA takisto podnikol kroky na dovoz dojčenskej výživy zo zahraničia, pripomína mesto New York.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #dojčenská výživa
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy