Počet obetí pádu budovy v iránskom Ábádáne sa zvýšil na 18

Na 18 mŕtvych sa zvýšil počet obetí pádu nedokončenej budovy, ktorá sa zrútila v pondelok na juhozápade Iránu.

26.05.2022 14:49
Ábádán / Trosky / Budova / Foto: ,
Pohľad na trosky desaťposchodovej komerčnej budovy vo výstavbe, ktorá sa zrútila v meste Ábádán na juhozápade Iránu 23. mája 2022
debata

V Ábádáne, hlavnom meste provincie Chúzestán, došlo k nešťastiu v pondelok, keď sa zrútili časti rozostavanej desaťposchodovej budovy Metropol.

„Presný počet osôb, ktoré sú uväznení pod troskami budovy, je nejasný, avšak doposiaľ našli (záchranári) telá 18 ľudí,“ uviedla iránska agentúra IRNA s odvolaním sa na vyjadrenia miestnych úradov. Z trosiek bolo zatiaľ vyslobodených 37 osôb, ktorí boli prevezení do nemocnice. Miestne úrady oznámili, že záchranné operácie budú pokračovať dovtedy, „kým nebude nájdené posledné telo“.

Iránsky minister vnútra Ahmad Váhidí, ktorý miesto nešťastia navštívil, uviedol, že záchranári prehľadávajú trosky zrútenej budovy pomaly a opatrne, aby sa nezrútili aj susedné budovy.

Príčina pádu tejto budovy, ku ktorému došlo počas piesočnej búrky, nebola bezprostredne známa; vyšetrujú ju však už príslušné úrady. V súvislosti s incidentom zadržali najmenej desať ľudí vrátane majiteľa budovy i projektového manažéra stavebnej spoločnosti, ktorá mala stavbu tejto budovy na starosti.

debata chyba
Viac na túto tému: #Irán #pád budovy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy