Hercom McConaugheyom na stretnutí s Bidenom lomcovali emócie. Zbrane zabíjali v jeho rodnom meste

Americký prezident Joe Biden sa v utorok nakrátko stretol s oscarovým hercom a rodákom z texaského mesta Uvalde Matthewom McConaugheyom. Diskutovali spolu o opatreniach proti násiliu páchanému strelnými zbraňami. Informovala o tom tlačová tajomníčka Bieleho domu Karine Jeanová-Pierrová, ktorú citovala agentúra Reuters.

08.06.2022 06:48
McConaughey Foto: ,
Herec Matthew McConaughey, rodák z mesta Uvalde, reční v Bielom dome o nedávnom masakre na škole v Uvalde v štáte Texas.
debata (7)

Na základnej škole v Uvalde, rodnom meste McConaugheya, zastrelil 24. mája 18-ročný tínedžer 19 detí a dve učiteľky, použil pri tom poloautomatic­kú pušku.

„Je tu dnes preto, že chce využiť svoj vplyv a vyzvať lídrov Kongresu, aby všetci zákonodarcovia spoločne zasiahli – aby ukončili nezmyselné zabíjanie a schválili opatrenia na zodpovedné vlastnenie strelných zbraní, čo zachráni životy, ako dobre vieme,“ uviedla Jeanová-Pierrová o hercovej návšteve.

McConaughey (52) sa objavil aj na tlačovom brífingu v Bielom dome a niekoľkokrát pod vplyvom emócií nebol schopný hovoriť. Držal fotografie niektorých detských obetí, rozprával o ich rodinách a o tom, čím sa chceli deti stať, keď vyrastú.

Herec Matthew McConaughey, ktorý je rodákom z...
Herec Matthew McConaughey, ktorý je rodákom z...
+2Camila Alves McConaughey, manželka amerického...

Herec porozprával aj krátky životopis každej obete a v jednom okamihu, keď opisoval jednu z nich, buchol päsťou do pultu.

„Keď teraz vzdávame poctu obetiam a myslíme na ne, musíme si uvedomiť, že tentoraz je to niečo iné. Vládne pocit, že teraz snáď existuje schodná cesta dopredu,“ povedal podľa Reutersu McConaughey.

USA Texas škola streľba pamätník uvalde Čítajte aj Urobte niečo! Prosí Bidena mesto Uvalde po masakre v škole
7 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #zbrane #Texas #držanie zbraní #Matthew McConaughey