Thajsko dekriminalizovalo pestovanie konopy, prirovnáva ju k zlatu

Thajská vláda vo štvrtok dekriminalizovala domáce pestovanie a vlastníctvo konopy na liečebné účely. Snaží sa tak podporiť výrobu a distribúciu liekov s výťažkom tejto rastliny.

09.06.2022 14:38
Marihuana Foto: ,
debata (2)

Plán thajského ministra zdravotníctva Anutchina Čchánvínkúna od piatka rozdistribuovať obyvateľom krajiny milión semienok konopy sa podľa agentúry AP stretol s podporou verejnosti.

Vláda však varuje, že za užívanie konopy na rekreačné účely môžu občania dostať pokutu až do výšky 25-tisíc thajských bahtov (približne 675 eur) alebo ísť na tri mesiace do väzenia. Protizákonné sú aj výťažky z konopy, ak obsahujú koncentráciu psychoaktívnej látky tetrahydrokanabinol (THC) vyššiu než 0,2 percenta.

Thajsko, ktoré je známe aj vďaka zdravotnému turizmu, má ideálne klimatické podmienky na pestovanie konopy. Chcelo by sa preto stať dôležitým subjektom trhu s lekárskou konopou.

Čchánvínkún uviedol, že „konopa je ako zlato, niečo veľmi hodnotné, čo treba propagovať“. Pestovanie konopy by podľa neho mohlo pomôcť krajine i ekonomicky. Opoziční politici sa však obávajú, že v Thajsku hrozí monopolizácia trhu s konopou, keďže vláda by pod vidinou zisku mohla favorizovať veľké spoločnosti a likvidovať tak malých výrobcov.

cbd, pr, nepouzivat Čítajte viac Konope je terapiou pre planétu aj ľudstvo
2 debata chyba
Viac na túto tému: #konope #Thajsko
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy