Talianski záchranári našli vrak zmiznutého vrtuľníka aj telá 7 obetí

Talianski záchranári objavili v sobotu v Apeninách vrak vrtuľníka, ktorý ešte vo štvrtok zmizol z radarov. Našli ho vo výške 1922 metrov nad morom v horskej oblasti na hranici regiónov Emilia Romagna a Toskánsko. Zároveň objavili už aj všetkých sedem tiel ľudí, ktorí boli na palube vrtuľníka v čase jeho pádu, informuje agentúra APA.

10.06.2022 12:10 , aktualizované: 11.06.2022 17:36
Taliansko vrtuľník Foto:
Taliansky hasičský vrtuľník prehľadáva miesto pádu vrtuľníka v strednom Taliansku 11. júna 2022.
debata (2)

V regióne už od štvrtka prebiehala pátracia a záchranná akcia, do ktorej boli nasadené vrtuľníky aj lietadlá. Vrak vrtuľníka spozoroval v údolí na hore Cusna turista, ktorý následne upovedomil úrady. Talianske letectvo, ktoré sa na záchrannej operácii podieľalo, uviedlo, že k nehode došlo ťažko prístupnej oblasti, do ktorej sa záchranári dostanú len pešo.

Vrtuľník smeroval z letiska Tassignano v meste Lucca do mesta Treviso pri Benátkach. Z radarov zmizol vo štvrtok blízkosti mesta Modena v regióne Emilia-Romagna počas búrky.

Pilotom vrtuľníka bol 33-ročný Talian, pričom na palube boli ešte štyria občania Turecka a dvaja Libanončania. Obete pracovali podľa médií v papierenskom priemysle a v Trevise mali navštíviť miestny závod na výrobu papiera.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #pád vrtuľníka