Po piatich týždňoch poklesu pribudlo vo svete obetí covidu

Po piatich týždňoch klesania sa počet úmrtí na koronavírus za posledný týždeň celosvetovo zvýšil o štyri percentá, uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), informuje agentúra AP.

16.06.2022 14:53
covid Foto:
Obyvatelia čínskeho Pekingu čakajú vo štvrtok 16. júna 2022 v rade na test na COVID-19.
debata (1)

Zdravotnícka agentúra OSN v pravidelnej týždennej správe o pandémii napísala, že minulý týždeň zomrelo na ochorenie COVID-19 8 700 ľudí, pričom v Severnej a Latinskej Amerike došlo k nárastu o 21 percent a v západnom Pacifiku o 17 percent.

WHO uviedla, že počet nových prípadov nákazy koronavírusom naďalej klesá, pričom minulý týždeň pribudlo približne 3,2 milióna nových prípadov infekcie. Napriek tomu v niektorých regiónoch došlo k výraznému nárastu nakazených – Blízky východ a juhovýchodná Ázia hlásili 58-percentý a 33-percentný nárast.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus tento týždeň vyhlásil, že počet prípadov nákazy je zrejme podhodnotený, keďže mnohé krajiny obmedzili kontroly a menej testujú. Podľa neho „žiadna miera úmrtí na COVID-19 nie je prijateľná“ vzhľadom na to, že svet v súčasnosti disponuje vakcínami či liekmi proti vírusu.

Covid / Korona / Čítajte viac Pribudlo 114 prípadov nákazy novým koronavírusom a tri obete
1 debata chyba
Viac na túto tému: #WHO #koronavírus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy