USA posilňujú očkovaciu kampaň proti opičím kiahňam, uvoľnili 56-tisíc dávok

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v utorok oznámilo, že okamžite dáva k dispozícii 56-tisíc dávok vakcíny proti opičím kiahňam do oblastí s vysokou mierou šírenia nákazy. TASR správu prevzala v stredu z agentúry AFP.

29.06.2022 09:14
debata (1)

Tento počet je päťkrát vyšší než množstvo doteraz distribuovaných vakcín, píše AFP. Ide o súčasť posilnenia očkovacej kampane proti opičím kiahňam v USA.

David Boucher z amerického ministerstva zdravotníctva povedal, že federálna vláda v utorok uvoľnila ďalších 56-tisíc dávok vakcíny Jynneos, ktorá bola pôvodne vyvinutá proti pravým kiahňam.

CDC doteraz očkovanie proti opičím kiahňam odporúčalo len ľuďom, u ktorých bol potvrdený kontakt s nakazenými osobami.

Riaditeľka CDC Rochelle Walenská však povedala, že centrum už takéto očkovanie odporúča aj ľuďom, ktorí v nedávnom období prišli do kontaktu s kiahňami, no ten nebol oficiálne potvrdený prostredníctvom zaznamenávania prípadov nákazy a sledovania kontaktov.

Walenská pripomenula, že na celom svete od prepuknutia nákazy na začiatku mája doteraz odhalili 4700 prípadov opičích kiahní, z nich 306 hlásili v USA. Žiadny z prípadov podľa jej slov nebol smrteľný.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #opičie kiahne