Sydney zasiahol prívalový dážď, zaplavil okrajové časti mesta

Úrady v austrálskom meste Sydney vyzvali v nedeľu tisícky ľudí, aby opustili svoje domovy po tom, ako prívalový dážď spôsobil záplavy v okrajových častiach mesta, informovala agentúra AFP.

03.07.2022 08:21
Austrália, počasie Foto: ,
Ľudia stoja na skalnom výbežku. Mys na pláži Bondi Beach v austrálskom Sydney v nedeľu 3. júla 2022 zasiahli obrovské vlnobitia. Pre Sydney bolo vydané varovanie pred silnými dažďami a silným vetrom.
debata

V západnej časti mesta Sydney, oblasti, ktorú v marci postihli silné záplavy, bolo vydaných najmenej 18 príkazov na evakuáciu.

„Ide o život ohrozujúcu núdzovú situáciu,“ povedala ministerka pre pohotovostné služby v štáte Nový Južný Wales Stephanie Cookeová. Vzhľadom na to, že v najbližších dňoch sa očakáva zhoršenie počasia, varovala obyvateľov, že by mali byť „pripravení na rýchlu evakuáciu“.

Povodňová voda zaplavila miestne obchody a čerpaciu stanicu na juhozápadnom predmestí Camden, kde žije viac ako 100.000 ľudí.

Cookeová vyzvala ľudí, ktorí žijú na 500-kilometrovom úseku východného pobrežia Austrálie, severne aj južne od Sydney, aby z dôvodu nepriaznivého počasia zvážili zrušenie svojich plánov na letné prázdniny.

Východ Austrálie postihli vo februári a v marci rozsiahle záplavy; najviac zasiahnuté boli štáty Queensland a Nový Južný Wales. V dôsledku nepriaznivého počasia zahynulo viac než 20 ľudí.

debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália #sydney
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy