V obci vo francúzskej časti Pyrenejí zastrelili dvoch učiteľov

Francúzska polícia pokračuje v pátraní po mužovi, ktorý je podozrivý zo zastrelenia dvoch učiteľov v malej dedine v pyrenejských horách. Motívom zločinu bola pravdepodobne žiarlivosť.

05.07.2022 19:05
zbraň, vražda, zločin, pištoľ
Ilustračné foto
debata (2)

Učiteľov – muža a ženu, ktorí pracovali v škole v neďalekom meste Tarbes – našli mŕtvych v pondelok popoludní v dedine Pouyastruc, uviedla prokuratúra.

Podľa zdroja blízkeho vyšetrovaniu podozrivý muž má 30 rokov a je bývalým partnerom zavraždenej ženy. Podozrivý muž z miesta činu „utiekol a ešte nebol zatknutý“, povedal agentúre AFP prokurátor Pierre Aurignac, ktorý dodal, že sa začalo vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy.

Ženu (32) našli susedia mŕtvu na ceste, zatiaľ čo 55-ročného muža potom našli mŕtveho v jeho dome nachádzajúcom sa o niekoľko metrov ďalej. Obe telá boli nahé, informoval spravodajský web France Bleu.

Po podozrivom pátra asi 60 príslušníkov bezpečnostných síl. Pátranie sa neobmedzuje na departement Hautes-Pyrénées, ale aj na pobrežné oblasti. Vylúčený nie je ani útek podozrivého do susedného Španielska. Na strednej škole Desaix v Tarbes, kde zavraždení učitelia vyučovali telesnú výchovu a francúzštinu, pôsobí tím psychológov, aby prípadne poskytli pomoc študentom a rodičom.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Učitelia #Francúzsko #streľba #Pyreneje