Podozrivého zo streľby pri Chicagu obvinili zo siedmich vrážd

Muža podozrivého v prípade hromadnej streľby, ku ktorej došlo v pondelok na predmestí Chicaga, obvinili v utorok zo siedmich vrážd prvého stupňa. TASR o tom informuje na základe správ agentúry AFP.

06.07.2022 10:12
USA Chicago streľba Crimo Foto:
Robert (Bobby) E. Crimo III na snímke z videozáznamu, oblečený v ženských šatách prichádza do budovy, kde vyšiel na strechu s výhľadom na trasu prehliadky po požiarnom schodisku.
debata

Streľba počas osláv Dňa nezávislosti USA si vyžiadala najmenej sedem ľudí. Zranenia utrpelo viac ako 35 osôb. „Bude viac obvinení,“ povedal novinárom prokurátor Lake County Eric Rinehart s tým, že obvinení môžu byť desiatky.

Podľa televízie CBS News sú medzi mŕtvymi aj Kevin McCarthy (37) a jeho manželka Irina (35) – rodičia dvojročného chlapca, ktorého našli po streľbe, ako sa sám túla po ulici.

Policajný hovorca Christopher Covelli informoval, že nateraz nebol preukázaný žiadny motív útoku. Polícia je súčasne presvedčená, že podozrivý Robert Crimo tento útok naplánoval vopred niekoľko týždňov a že konal sám. Hovorca Covelli uviedol, že Crimo sa v pondelok dostal na strechu budovy s výhľadom na trasu prehliadky po požiarnom schodisku. Strieľal z pušky podobnej AR-15 – jednej z niekoľkých zbraní, ktoré si legálne zakúpil. Vypálil viac ako 70 nábojov.

streľba, Chicago, USA Čítajte viac Chicagská polícia má v rukách strelca, ktorý mal zabíjať na Deň nezávislosti

Crimo bol oblečený v ženských šatách. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že to urobil, aby zakryl svoje tetovanie na tvári a svoju identitu a mohol sa na úteku pridať k ostatným ľuďom, ktorí v chaose unikali z miesta činu.

Podľa hovorcu mal Crimo v minulosti problémy s duševným zdravím i správanie, ktorým ohrozoval ľudí vo svojom okolí.

AFP dodala, že v roku 2019 bola polícia do Crimovho domu privolaná dvakrát: raz, aby vyšetrila pokus o samovraždu, a druhýkrát, keď sa Crimo podľa jedného príbuzného vyhrážal „zabitím všetkých“ v rodine. Polícia vtedy z domu odniesla 16 nožov, dýku a meč, ale nikoho nezatkla.

debata chyba
Viac na túto tému: #USA #streľba #Chicago
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy