Rozhlas a noviny v Aténach sa ocitli v plameňoch. Podozrievajú podpaľačov

Kancelárie gréckej rozhlasovej stanice Real FM a novín Real News v Aténach zasiahol v noci na stredu požiar. Išlo údajne o útok podpaľačov. TASR správu prevzala z agentúr AFP a DPA.

13.07.2022 09:34
Grécko  požiar Real News Foto: ,
Požiarom poškodené sídlo mediálnej organizácie Real Group, pod ktorú patrí grécka rozhlasová stanica Real FM a noviny Real News v Aténach 13. júla 2022.
debata (1)

Na mieste zasahovalo 18 hasičov, ktorý s plameňmi bojovali dve hodiny. Z budovy evakuovali všetkých zamestnancov, píše AFP s odvolaním sa na vyjadrenia spoločnosti Real Group, ktorá stanicu aj noviny vlastní. Viacero osôb previezli do nemocnice s dýchacími ťažkosťami.

Príčiny požiaru neboli bezprostredne známe, polícia však prípad vyšetruje. V budove údajne našli pozostatky kanistrov s benzínom.

Vlastník Real Group Nikos Chatzinikolau na Twitteri hlásil „výbuchy a požiar“ v priestoroch Real FM a Real News. „Vypaľujú nás! Usilujú sa nás zatvoriť,“ napísal.

Grécky minister zahraničných vecí Nikos Dendias útok na stanicu a noviny, ktorý spôsobil požiar a ohrozil ľudské životy, označil za „totálne trestuhodný“ čin, ktorý je v rozpore so slobodou prejavu v Grécku.

Vo februári explodovali pred domami novinára a policajta v Aténach dve výbušné zariadenia. Spôsobili škody na majetku, no nevyžiadali si žiadne obete, pripomína AFP.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #požiar #Atény