Zelenská v americkom Kongrese žiadala ďalšie zbrane pre Ukrajinu

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská v stredu vystúpila s prejavom pred členmi amerického Kongresu a požiadala ich dodávky ďalších zbraní pre svoju krajinu.

20.07.2022 19:19
Zelenská Foto: ,
Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská pred členmi amerického Kongresu vo Washingtone 20. júla 2022.
debata (12)

Zelenská Kongres požiadala o viac zbraní na obranu pred „ruskými hrami o život“, ktoré zabíjajú deti a rozdeľujú rodiny, píše americký denník The New York Times.

„Neprihováram sa vám ako prvá dáma, ale ako dcéra a matka,“ povedala. „Rusko ničí našich ľudí,“ povedala Zelenská a dodala, že voči jej krajine sa vedie nevyprovokovaná a invazívna teroristická vojna.

Zelenská americkým kongresmanom ukázala fotografie detí, ktorým vojna zničila život. Bolo medzi nimi aj dievča z mesta Buča, ktorá prišla o mamu aj o ruku.

V utorok v Bielom dome Zelenskú privítal americký prezident Joe Biden a jeho manželka Jill. Podľa vyjadrení Bieleho domu s manželkou ukrajinského prezidenta „diskutovala o pokračujúcej podpore Spojených štátov pre Ukrajinu a jej ľud pri obrane demokracie a pri vyrovnávaní sa s významnými ľudskými dôsledkami ruskej vojny, ktoré budú pociťovať v nasledujúcich rokoch“.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Kongres #vojna na Ukrajine #Olena Zelenská
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy