Zelenskyj: Dokonca aj Rusko pripúšťa, že vyhráme

Aj päť mesiacov od začiatku ruskej invázie bude Ukrajina robiť všetko, čo je v jej silách, aby svojmu nepriateľovi spôsobila čo možno najväčšie škody. Vyhlásil to v noci na pondelok v pravidelnom večernom príhovore ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

25.07.2022 08:42
Volodymyr Zelenskyj Foto:
Volodymyr Zelenskyj
debata (331)

„Dokonca aj okupanti pripúšťajú, že vyhráme. Počujeme to každý deň v ich rozhovoroch, hovoria to svojim známym, keď s nimi telefonujú,“ uviedol Zelenskyj.

Tak ako vo väčšine svojich príhovor ukrajinský prezident znova povedal, že jeho krajina nepoľavuje. „Robíme všetko pre to, aby sme nepriateľovi spôsobili čo možno najviac škody a aby sme získali pre Ukrajinu čo možno najviac podpory,“ uviedol Zelenskyj.

Zároveň pripomenul nadchádzajúci sviatok – Deň ukrajinskej štátnosti 28. júla. Ide o nový sviatok a jeho zavedenie Zelenskyj oznámil vlani v auguste počas osláv nezávislosti.

Ukrajinu podľa neho teraz čaká dôležitý týždeň, keďže sviatok bude prvýkrát oslavovať uprostred „krutej vojny“. „Navzdory všetkému (tento sviatok) oslávime, pretože Ukrajincov nemožno zastrašiť,“ vyhlásil Zelenskyj.

vojna na ukrajine, ukrajina Čítajte viac 152. deň: Pri Chersone menia situáciu západné zbrane
331 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Volodymyr Zelenskyj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy