Talian za bieleho dňa ubil na ulici nigérijského predavača, nikto z prizerajúcich nezasiahol

Talianska polícia zatkla muža v súvislosti s piatkovým brutálnym ubitím nigérijského predavača priamo na ulici prímorského letoviska. Podľa záberov z útoku, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach aj spravodajských weboch, sa napadnutému nikto nepokúsil fyzicky pomôcť.

30.07.2022 20:49
debata (15)

Podľa polície nemalo napadnutie najskôr rasový motív. Bola to hádka, ktorá sa zvrtla, uviedla dnes agentúra ANSA.

Tridsaťdeväťročný Ogorchukwu predával v piatok popoludní tovar na hlavnej ulici v obci Civitanova Marche. Pristúpil k nemu agresor, vytrhol mu barlu, ktorou si predavač pomáhal pri chôdzi, a zrazil ho k zemu. Obeť sa bránila, ale silnejší a lepšie fyzicky vybavený útočník ho zaľahol a ďalej bil, opisuje udalosti agentúra AP.

Ľudia, ktorí boli svedkami napadnutia, privolali políciu. Keď sa útočník dal na útek, predavačovi poskytli prvú pomoc. Z dostupných informácií nie je jasné, či Nigérijčan zomrel už na mieste činu. Polícia za pomoci bezpečnostných kamier páchateľa identifikovala a chytila.

Ešte mu zobral aj mobil

O dôvode stretu oboch mužov existuje niekoľko verzií. Podľa zatknutého muža Ogorchukwu neodbytne žiadal o drobné. Podľa jedného zo svedkov predavač zložil kompliment páchateľovej partnerke, čo muža rozčúlilo.

V centre obce sa v sobotu zišli stovky ľudí, aby si uctili pamiatku zabitého muža. Konala sa aj demonštrácia nigérijskej komunity. Ogorchukwu bol ženatý a mal dve deti. K pouličnému predaju sa uchýlil po tom, čo bol zranený pri dopravnej nehode a prišiel o prácu robotníka. Zatknutý tridsaťdvaročný muž bol obvinený z vraždy a krádeže, pretože zabitému zobral mobilný telefón.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #napadnutie