V berlínskom lese Grunewald po explózii munície vypukol požiar

V lese Grunewald, ležiacom na juhozápade nemeckej metropoly Berlín, vypukol požiar. Stalo sa tak po tom, čo vo štvrtok ráno došlo k neúmyselnej explózii na mieste, ktoré polícia využíva na likvidáciu nevybuchnutej munície.

04.08.2022 10:13
Grunewald / Požiar / Foto: ,
Požiar v berlínskom lese Grunewald po explózii munície 4. augusta 2022
debata

Situácia je podľa hovorcu hasičov zatiaľ „neprehľadná“. Požiar nekontrolovateľne horí a stále počuť slabšie výbuchy munície. Z tohto dôvodu sa zatiaľ s hasiacimi prácami nezačalo a hasiči sa stiahli do vzdialenosti zhruba tisíc metrov od požiaroviska. Na mieste zasahuje 77 príslušníkov požiarneho zboru. Podľa očakávaní bude trvať celý deň, kým sa požiar podarí zneškodniť.

Zasiahnutá je plocha jeden a pol hektára lesa. Najbližšie obytné budovy sa nachádzajú vo vzdialenosti najmenej dvoch kilometrov a nie sú v nebezpečenstve, uviedli hasiči. Dodali, že nikto neutrpel zranenia a nebola zasiahnutá ani dopravná infraštruktúra. Na priebeh požiaru bude mať vplyv aj sucho a horúčava, ktorá sa očakáva v priebehu štvrtka.

Úrady varovali miestnych obyvateľov prostredníctvom mobilných aplikácií, aby sa oblasti vyhli a neotvárali okná ani dvere. Takisto nariadili vypnutie klimatizácií. V dôsledku požiaru bola prerušená regionálna doprava v západnej časti Berlína a v oboch smeroch uzavreli aj diaľnicu AVUS.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #požiar #nevybuchnutá munícia