Po údere blesku blízko Bieleho domu sú štyria ľudia v kritickom stave

Štyria ľudia utrpeli vážne zranenia po údere blesku, ku ktorému došlo vo štvrtok počas búrky v blízkosti Bieleho domu vo Washingtone, a sú v kritickom stave, oznámili predstavitelia hlavného mesta USA.

05.08.2022 08:55
biely dom, USA Foto: ,
Biely dom
debata

Blesk udrel do menšieho parku s názvom Lafayette Park, ktorý sa nachádza cez ulicu od Bieleho domu. „Kritické, život ohrozujúce zranenia“ pritom utrpeli dvaja muži a dve ženy, uvádza sa vo vyhlásení washingtonského hasičského a pohotovostného oddelenia.

Ako prví im pritom poskytli pomoc príslušníci uniformovanej divízie tajnej služby zabezpečujúcej sídlo prezidenta USA, uvádza stanica CNN. Blesk ľudí zasiahol blízko stromu pri plote, ktorý obkolesuje komplex okolo Bieleho Domu, vo štvrtok večer miestneho času. Obete sa chceli pred búrkou skryť pod stromom.

Všetkých zranených v kritickom stave previezli do miestnych nemocníc. Na fotografiách, ktoré príslušné úrady zverejnili, bolo na mieste vidieť niekoľko sanitiek a najmenej jedno hasičské vozidlo. Hlavné mesto USA vo štvrtok postihla veľká búrka, pred ktorou meteorológovia vydali varovanie

debata chyba
Viac na túto tému: #Biely dom #úder blesku