Orbán upokojuje Maďarov: Peniaze na tankovanie sanitiek zoženieme

Maďarská vláda vydala vyhlásenie, podľa ktorého zabezpečí všetky energie potrebné na fungovanie krajiny.

05.08.2022 18:47
debata (4)

Reagovala tak na výzvu opozičných politikov, aby vláda šetrila na sebe, kým nie je dostatok peňazí na tankovanie sanitiek a hasičských áut. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti na základe správy servera 24.hu.

Podpredseda Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Imre Komjáthy v piatok kabinetu premiéra Viktora Orbána odkázal, že kým nie sú financie na čerpanie palív do sanitiek a vozidiel požiarnikov, nech dovtedy nechladia a nevykurujú ani budínsky kláštor karmelitánov – sídlo úradu premiéra.

tankovanie benzin nafta rajka Čítajte viac Maďari obmedzujú lacný benzín a naftu. Natankujú iba domáce „ešpézetky“, taxíky či traktory

Informačné centrum vlády (KTK) prostredníctvom agentúry MTI vyhlásilo, že zvýšené náklady vyplývajúce z rastu cien po obmedzení platnosti cenového stropu pohonných látok bude zabezpečený z rozpočtových zdrojov. „Vláda popritom priebežne analyzuje situáciu v dodávkach pohonných látok a v potrebnom čase rozhodne vo veci zastropovania pohonných látok, ktoré je platné v súčasnosti do 1. októbra,“ píše KTK.

Server 24.hu pripomína, že zatiaľ nie sú správy o tom, že by neboli finančné zdroje na benzín a naftu pre záchranné a hasičské autá. V prípade hasičov však už koloval obežník s výzvou, aby šetrili s pohonnými látkami napríklad obmedzením cvičení.

Regulované ceny základných druhov pohonných látok v Maďarsku vo výške 480 forintov (1,21 eura) za liter, ktorú vláda nariadila s platnosťou od 15. novembra 2021, môžu využívať od 30. júla iba súkromné vozidlá s maďarským evidenčným číslom, poľnohospodárske stroje a taxíky.

orbán Čítajte viac Orbán sa v USA pochválil riešeniami v otázke LGBTQ: Som kresťan a tak nemôžem byť rasista
4 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #pohonné hmoty