Zemana opäť hospitalizovali

Českého prezidenta Miloša Zemana vo štvrtok hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v pražských Střešoviciach. TASR to potvrdil prezidentov hovorca Jiří Ovčáček.

18.08.2022 16:38
Miloš Zeman Foto: ,
Český prezident Miloš Zeman na snímke z mája 2021
debata (1)

„Ide o plánovanú krátkodobú hospitalizáciu,“ uviedol Ovčáček. Nespresnil, z akého dôvodu ani ako dlho by mal byť prezident v nemocnici. „Na budúci týždeň už je naplánovaný pracovný program,“ dodal stručne prezidentov hovorca.

„Jediné, čo môžem povedať a k čomu sme oprávnení, je to, že pán prezident je od dnešného predpoludnia plánovane hospitalizovaný v ÚVN,“ potvrdila hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke.

Zeman bol počas výkonu svojej funkcie hospitalizovaný viackrát. Naposledy po parlamentných voľbách v roku 2021, keď bol na klinike intenzívnej medicíny a v nemocnici strávil 48 dní. Jeho stav bol podľa vyjadrení nemocnice vážny. Zeman podľa lekárov trpí chronickým pečeňovým ochorením.

Český prezident už viac ako rok používa invalidný vozík. Z dôvodu rizika podvýživy mu lekári zaviedli do žalúdka sondu. V júli v televízii CNN Prima News povedal, že by mu ju mali vybrať na jeseň.

miloš zeman Čítajte viac Zemana po vyše mesiaci prepustia z nemocnice
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Miloš Zeman #hospitalizácia
Flowers