Zábery nehody dnes zverejnil spravodajský server BBC. Talianskej pobrežnej hliadke sa podarilo evakuovať všetkých ľudí na palube. Vyšetrovatelia sa teraz snažia zistiť, čo spôsobilo potopenie lode, ktorá mala taliansku posádku a plávala pod vlajkou Kajmanských ostrovov.
Jachta Saga sa dostala do ťažkostí v noci zo soboty na nedeľu, keď plávala neďaleko od brehov juhotalianskeho regiónu Kalábria. Loď začala naberať vodu. Posádka zavolala na pomoc taliansku pobrežnú hliadku, ktorá zasahovala spolu s rumunskou loďou zapojenou do operácií agentúry Frontex. V krátkom čase sa podarilo evakuovať pasažierov a jedného člena posádky, ďalší štyria zostali na palube.
Správca vyslal v nedeľu k jachte remorkér, ktorý vzal na palubu ostatných členov posádky a loď mal odtiahnuť do prístavu. Kvôli zlým poveternostným podmienkam a čím ďalej väčšiemu náklonu luxusného plavidla sa to však nepodarilo. Remorkér sa od jachty musel odpojiť a tá krátko potom klesla pod hladinu.
Čítajte viac Taliani zabavili jachtu Šeherezáda za stámilióny eur. Patrila Putinovi?