Johnson: Obyvatelia Británie v zime zaplačú. Putin to vie a páči sa mu to

Britský premiér Boris Johnson priznal v nedeľníku The Mail on Sunday, že obyvatelia Británie túto zimu "zaplačú" nad účtami za energie. Obvinil tiež ruského prezidenta Vladimira Putina zo zhoršovania energetickej krízy, informovala televízia Sky News.

28.08.2022 17:10
Boris Johnson Foto: ,
Boris Johnson
debata (357)

Odchádzajúci britský premiér vo svojom komentári uviedol, že ruskému prezidentovi sa „páči“, že ceny energií stúpajú. „Bola to Putinova invázia, ktorá vystrašila energetický trh. Je to ruská vojna, ktorá vychádza britských spotrebiteľov draho. To je dôvod, pre ktorý sa účty za energie zdvojnásobili. Obávam sa, že Putin to vie a páči sa mu to. Chce, aby sme ohli chrbty,“ uviedol Johnson.

Šéf Kremľa podľa britského premiéra verí, že „mäkkí“ európski politici uvoľnia sankcie a keď príde zima, „budú prosíkať o ruskú ropu a plyn“.

Johnson však možnosť prestať podporovať Ukrajinu označil za „absolútne šialenstvo“, pričom trval na tom, že Putinova pozícia je s každým mesiacom, ktorý ubehne od začiatku invázie, slabšia.

Odchádzajúci britský premiér varoval, že nasledujúce zimné mesiace budú pre obyvateľov Británie „veľmi ťažké“, no trval na tom, že budúcnosť jeho krajiny „bude zlatá“.

VIDEO: Trh s elektrinou sa zrútil, poslanci žiadajú zásah štátu (celú reláciu televízie ta3 V politike si pozrite TU).

357 debata chyba
Viac na túto tému: #energie #vojna na Ukrajine #energetická kríza
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy