Ako do kina. Na súd s Babišom bude potrebná vstupenka

Na hlavné pojednávanie v kauze Čapí hnízdo, v ktorej je obvinený bývalý český premiér a predseda hnutia ANO Andrej Babiš, bude súd vydávať vstupenky, informujú Novinky.cz a iDNES.cz.

07.09.2022 12:50
Andrej Babiš Foto:
Andrej Babiš
debata

„V rámci opatrení proti preplňovaniu pojednávacej siene bude prístup do nej upravený vydávaním vstupeniek,“ povedal hovorca Mestského súdu v Prahe Adam Wenig. Hlavné pojednávanie s aktérmi dotačnej kauzy sa začne v pondelok.

Proces sa uskutoční v najväčšej sieni mestského súdu, ktorá má kapacitu 80 miest. Pre médiá súd vyhradil 24 miest. Vstupenky sa bude vydávať každý pojednávací deň až kým sa neminú. „V prípade zvýšeného záujmu o účasť na hlavnom pojednávaní bude sprístupnený aj balkón,“ uviedol Wenig a dodal, že ten má kapacitu 36 miest.

Andrej Babiš Čítajte viac Časť kauzy Čapí hnízdo skončila bez obvinenia. Žalobca ju odložil

Vstupenky pre verejnosť bude pred pojednávacou miestnosťou kontrolovať justičná stráž. Bývalý český premiér tento týždeň avizoval, že sa na pojednávaní bude zúčastňovať osobne.

Andrej Babiš je obžalovaný z napomáhania k dotačnému podvodu za takmer 50 miliónov českých korún (približne 2 milióny eur) pri stavbe multifunkčného centra Čapí hnízdo. Dotácia bola určená malým a stredným podnikom. Podľa obžaloby však Babiš a jeho manažérka Jana Mayerová účelovo tajili, že skutočným žiadateľom je koncern Agrofert.

babiš Čítajte viac Kto bude českým prezidentom? V druhom kole by Pavel porazil Babiša
debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Andrej Babiš #Čapí hnízdo