Požiar karaoke baru vo Vietname má desiatky obetí

Najmenej 32 obetí má už požiar karaoke baru, ktorý vypukol v utorok večer na juhu Vietnamu. Niektoré časti budovy sú stále nedostupné, informovala vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na správy vietnamských štátnych médií.

08.09.2022 06:36
Vietnam, požiar, karaoke bar, obete, zranení Foto: ,
Hasičské vozidlá stoja pred budovou karaoke baru, v ktorej vypukol požiar vo vietnamskom meste Thuan An 7. septembra 2022. Na 23 vzrástol počet obetí požiaru.
debata

Požiar vypukol na druhom poschodí niekoľkopodlažnej budovy v meste Thuan An. Hasičom sa plamene rýchlo podarilo dostať pod kontrolu, no úplne ich uhasili až v priebehu stredy.

Najmenej jedna karaoke miestnosť a jeden skladový priestor budovy sú pre pretrvávajúcu nebezpečne vysokú teplotu stále nedostupné.

Oheň sa podľa svedkov rýchlo šíril po penovej zvukovej izolácii a drevenom obložení a zablokoval aj únikové trasy.

Ľudia sa pred plameňmi snažili zachrániť skokom z balkóna na druhom poschodí zo zhruba osemmetrovej výšky, takže viacerí utrpeli zlomeniny končatín. Medzi obeťami a zranenými sú členovia personálu aj zákazníci baru. Množstvo ľudí na nadýchalo toxického dymu.

Príčinou vzniku požiaru bol podľa prvých zistení zrejme elektrický skrat. Vietnamský premiér Pham Minh Chinh v stredu nariadil kontrolu priestorov so zvýšeným rizikom vzniku požiarov, a obzvlášť barov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vietnam #požiar karaoke baru
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy