Fotografka k posledným záberom Alžbety II.: Vyzerala krehko, ale veselo

Posledné zverejnené fotografie kráľovnej Alžbety II. pred jej smrťou vznikli v utorok, keď na jej škótske sídlo Balmoral dorazila nová premiérka Liz Trussová, a ich autorka Jane Barlowová teraz stanici Sky News popísala, že panovníčka síce pôsobila krehko, ale mala dobrú náladu a veľa sa usmievala.

09.09.2022 17:25
kráľovná Foto: ,
Britská kráľovná Alžbeta II. čaká na príchod novej premiérky Liz Trussovej pred audienciou na zámku Balmoral 6. septembra 2022.
debata (6)

Cez víkend sa s kráľovnou stretol aj reverend Škótskej cirkvi, podľa ktorého Alžbeta hýrila optimizmom a hovorila s ním napríklad aj o koňoch alebo o svojom otcovi.

„Bola som tam samozrejme kvôli tomu, aby som vyfotografovala jej stretnutie s novou ministerskou predsedníčkou, ale podľa mňa je najlepšia snímka tá, kde stojí sama. A teraz má samozrejme ešte ďalší význam,“ povedala Barlowová. Fotografka popísala aj to, že s kráľovnou pred audienciou britským spôsobom prehodila niekoľko slov o počasí, ktoré bolo v utorok pomerne nevľúdne a podľa nej kontrastovalo s dobrou náladou, ktorú panovníčka zjavne mala.

Ľudia umiestňujú kvety na hrad Hillsborough v...
Dieťa drží ruže, ktoré umiestni na hrad...
+15Policajti stoja medzi kvetinovými poctami...

Cez uplynulý víkend bol hosťom na zámku Balmoral aj reverend Škótskej cirkvi Iain Greenshields, ktorý s kráľovnou v sobotu povečeral a v nedeľu obedoval. „Jej zdravie bolo krehké, to sme vedeli, ale keď som v nedeľu odchádzal, bola veľmi optimistická a pre mňa je ťažké uveriť, že sa to behom pár dní tak podstatne zmenilo,“ povedal duchovný.

Británia Karol III. prejav kráľ Čítajte viac Karol III. sa po prvý raz prihovoril ako kráľ, znela nová hymna
6 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie