Kengura na západe Austrálie zaútočila na svojho majiteľa, ten zraneniam podľahol

Kengura na západe Austrálie zaútočila na svojho majiteľa a spôsobila mu zranenia, ktorým nakoniec podľahol, oznámila tamojšia polícia. V Austrálii ide o prvý smrteľný útok kengury na človeka od roku 1936.

13.09.2022 10:38
Kengura, futbal Foto: ,
Ilustračná foto
debata (1)

Príbuzní našli 77-ročného muža s vážnymi zraneniami na jeho pozemku ešte v nedeľu. Polícia uviedla, že na muža zaútočila kengura, ktorú si s najväčšou pravdepodobnosťou choval ako domáce zviera.

Keďže kengura ohrozovala policajné a záchranné zložky, ktoré sa tak nemohli dostať k zranenému mužovi, museli ju policajti zastreliť.

Austrálske právne predpisy zabraňujú obyvateľom chovať voľne žijúce zvieratá ako domáce. Polícia však uviedla, že zatiaľ nevie poskytnúť informácie o tom, či mala obeť na chov kengury oficiálne povolenie.

Tanya Irwinová z Centra na záchranu voľne žijúcich zvierat však uviedla, že úrady v zväzovom štáte Západná Austrália vydávajú povolenia na chov kengúr len zriedkavo. Kengura, ktorá zaútočila na svojho majiteľa, bola podľa nej „dospelý jedinec mužského pohlavia, ktorí sú zvyčajne pomerne agresívni a neradi žijú v zajatí“. Dodala, že kengury nie sú „milé zvieratá, ale divoké“.

Kengura sivá, ktorá na muža zaútočila, sa na juhozápade Austrálie vyskytuje bežne. Tieto vačkovce dorastajú do výšky 1,3 metra a vážiť môžu až 54 kilogramov.

Symbolom českého Bohemiansu je kengura. Teraz má v Austrálii konkurenciu. Čítajte viac Toto je možné iba v Austrálii. Zmätené stádo narušilo futbalový zápas
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália #kengura