Cyperská pobrežná stráž zachránila z drevenej lode 300 migrantov

Cyperská pobrežná stráž pomohla pri záchrane vyše 300 migrantov z drevenej lode, ktorá sa plavila 203 kilometrov západne od cyperského pobrežia. V utorok to uviedol veliteľ cyperského Záchranného koordinačného centra (JRCC) Andreas Charalambides.

20.09.2022 13:26
Migrácia Foto: ,
debata

Kapitán 18-metrovej lode vyslal núdzový signál v pondelok popoludní po tom, ako sa na jeho plavidle vyskytli problémy s motorom, povedal Charalambides. K lodi plnej migrantov, ktorá vyplávala z Libanonu a smerovala k talianskemu pobrežiu, bol vyslaný vrtuľník a tri hliadkové plavidlá pobrežnej stráže, dodal.

Úrady bezprostredne nevedeli určiť národnosť migrantov na lodi, no dodali, že všetci sú pravdepodobne v poriadku. Záchranári migrantov bezpečne presunuli na palubu neďalekej nákladnej lode Paolo Topic, ktorá sa plavila pod vlajkou Marshallových ostrovov.

Charalambides uviedol, že kapitána tohto nákladného plavidla požiadali, aby migrantov vyložil v cyperskom prístave Limassol. Kapitán sa však podľa pokynov spoločnosti, ktorá loď vlastní, rozhodol zamieriť do pôvodnej cieľovej destinácie Istanbul. Libanon, ktorý v súčasnosti sužuje hospodárska kríza, sa v uplynulom období stal odrazovým mostíkom pre nebezpečnú migráciu po mori do Európy

debata chyba
Viac na túto tému: #Cyprus #migrácia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy