V Prahe protestovali proti vláde desaťtisíce ľudí

Tisíce protestujúcich sa v stredu opäť zhromaždili v českom hlavnom meste, aby vyjadrili nesúhlas s tým, ako vláda rieši energetickú krízu, a jej podporu Ukrajine.

28.09.2022 18:24
česko praha demonštrácia protest Foto: ,
Demonštranti protestujú proti vláde Petra Fialu na Václavskom námestí v Prahe 28. septembra 2022.
debata (48)

Napriek tomu, že v ČR je štátny sviatok, na protest, na ktorom sa spojila krajná pravica s krajnou ľavicou, prišlo menej ľudí ako na podobnú demonštráciu 3. septembra. Vtedy sa na Václavskom námestí v Prahe zišlo zhruba 70-tisíc demonštrantov.

Protestujúci žiadali rezignáciu koaličnej vlády, ktorú vedie konzervatívny premiér Petr Fiala. Organizátori demonštrácie odmietajú členstvo Českej republiky v Európskej únii, v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) a v niektorých ďalších medzinárodných organizáciách, napríklad vo Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO). Menšie protesty boli v stredu v Česku aj v niekoľkých iných veľkých mestách.

Hoci česká opozícia dosiahla v komunálnych voľbách počas uplynulého víkendu určité zisky, päťčlennej vládnej koalícii sa relatívne dobre darilo v súbežnom prvom kole volieb do tretiny Senátu.

zväčšiť Demonštranti protestujú proti vláde Petra Fialu... Foto: TASR/AP, Petr David Josek
Česko Praha Protest demonštrácia Demonštranti protestujú proti vláde Petra Fialu na Václavskom námestí v Prahe 28. septembra 2022.
48 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #Praha #demoštrácia
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy