Počet obetí stúpa. Hurikán Ian zabil v USA 80 ľudí, najviac na Floride

Počet obetí ničivého hurikánu Ian v Spojených štátoch stúpol na najmenej 80. Prevažná väčšina je z amerického štátu Florida, vyplýva z oznámení miestnych predstaviteľov, o ktorých informovali denník New York Times a televízie CBS a CNN.

02.10.2022 08:44 , aktualizované: 03.10.2022 10:41
Ian, hurikán, Florida, tropická búrka Foto: ,
Fort Myers zdevastoval hurikán Ian.
debata (1)

Celkovo na Floride doteraz potvrdili 76 úmrtí. Len v okrese Lee prišlo o život najmenej 42 ľudí, oznámila v nedeľu tamojšia polícia. Hurikán Ian ho zasiahol s rýchlosťou vetra 240 kilometrov za hodinu.

Aj niekoľko dní po hurikáne sú viaceré miesta na Floride stále zaplavené, pretože pôda už nedokáže absorbovať viac vody. Státisíce domácnosti ostáva bez elektriny, uviedla agentúra DPA.

Zničená časť cesty Sanibel v meste Fort Myers...
Muž kráča cez ulicu posiatu troskami zo...
+5Fort Myers zdevastoval hurikán Ian.

Ian už ako tropická búrka cez víkend postupne strácal na sile. Jeho výbežky prinášali zrážky na východné pobrežie USA až po New York. Pred zoslabnutím zasiahol ako hurikán najnižšej prvej kategórie pobrežie Južnej Karolíny, kde spôsobil prívalové povodne a materiálne škody, nevyžiadal si však obete. Štyroch mŕtvych medzičasom potvrdili v Severnej Karolíne.

Ian minulú stredu prešiel nad pevninu na juhozápade Floridy ako hurikán štvrtej kategórie. Pri prechode cez polostrov za sebou zanechal ničivé následky. V postihnutých oblastiach zachránili viac ako 1100 uviaznutých ľudí. Obnova potrvá mesiace a niektorých prípadov aj roky, zdôraznili tamojšie úrady.

Hurikánmi zasiahnuté regióny tento týždeň navštívi prezident USA Joe Biden, aby si urobil obraz o situácii. Ako oznámil Biely dom, v pondelok navštívi Portoriko, kde dva týždne po hurikáne Fiona niektoré miesta stále nemajú elektrinu. Na Floridu odcestuje Biden v stredu.

Florida, hurikán Ian Čítajte viac Hurikán Ian pustošil Floridu, zanechal po sebe desiatky mŕtvych
1 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Florida #hurikán Ian