Bývalý policajt zabil v Thajsku 34 ľudí vrátane 22 detí

Tridsaťštyri ľudí prišlo vo štvrtok o život pri masovej streľbe v stredisku starostlivosti o deti na severovýchode Thajska. Útočníkom bol bývalý policajt. Prv než sa sám zastrelil, zabil aj svoju manželku a dieťa. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

06.10.2022 10:02 , aktualizované: 12:35
Thajsko, streľba, mŕtvi, deti
Na videosnímke rozrušenú ženu utešujú po streľbe pred strediskom starostlivosti o deti v meste Nóng Bua Lampchu na severovýchode Thajska vo štvrtok 6. októbra 2022. Bývalý policajt ozbrojený pištoľou a nožom vtrhol do centra a zabil desiatky osôb.
debata (1)

Útočník spustil paľbu v zariadení starostlivosti o deti v provincii Nóng Bua Lampchu približne o 12.30 h miestneho času. Následne z miesta činu ušiel vo vozidle. Polícia predtým uviedla, že po strelcovi vyhlásila pátranie.

Medzi obeťami je 22 detí, potvrdil pre médiá miestny policajný predstaviteľ Čakkrápchat Wičitvaidja.

V zariadení sa v čase útoku nachádzalo približne 30 detí, uviedla miestna predstaviteľka Jidapa Boonsomová. Povedala, že muž najprv zastrelil štyroch alebo piatich zamestnancov vrátane učiteľky, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. „Ľudia si najskôr mysleli, že ide o ohňostroj,“ dodala.

Podľa bilancie agentúry AFP prišlo o život najmenej 30 ľudí vrátane minimálne 23 detí. Podľa prvotných správ bol útočník ozbrojený puškou, pištoľou a nožom.

Agentúra AFP píše, že útočníkom bol 34-ročný policajný podplukovník Panjá Kchamrab, ktorý bol vlani prepustený z armády za užívanie drog. Podľa agentúry AP denník Daily News informoval, že útočník sa po úteku z miesta činu vrátil domov, kde zabil svoju manželku i dieťa a následne otočil zbraň proti sebe.

Hoci je v Thajsku povolené vlastniť zbraň, prípady masovej streľby sa tam vyskytujú len veľmi zriedkavo. V roku 2020 sa v Thajsku odohral jeden z najkrvavejších prípadov takejto streľby vôbec – thajský vojak vtedy počas 17-hodinového vyčíňania zavraždil 29 osôb.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #streľba #Thajsko #masová streľba