Putin dostal na narodeniny darčekový certifikát na traktor aj pyramídu z melónov

Západom neuznaný bieloruský vodca Alexandr Lukašenko venoval šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi k jeho piatkovým 70. narodeninám darčekový certifikát na traktor bieloruskej výroby. Ide o ručne zmontovaný traktor so sejačkou.

07.10.2022 18:29
debata (46)
Pre Vladimira Putina to bolo už druhé...
Ruský prezident Vladimir Putin počas námorného...
+25German Chancellor Angela Merkel and Russian...

V Petrohrade – niekdajšom Leningrade, kde sa Putin narodil a kde sa v piatok konalo jeho stretnutie s lídrami bývalých sovietskych republík združených v Spoločenstve nezávislých štátov (SNŠ), – Lukašenko pred novinármi vyhlásil, že darovaný traktor by sa mohol použiť na zasiatie pšenice, aby „Európa nehladovala a nekradla obilie na Ukrajine, ale vozila ho do chudobných krajín“.

Osobitý darček daroval Putinovi aj jeho kolega z Tadžikistanu Emomali Rachmon – do Petrohradu dal priviezť desiatky melónov, z ktorých neďaleko Konstantinovského paláca postavili pyramídu.

Vladimir Putin Čítajte viac Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

Ako informovala agentúra AP, Putin dostal záľahu blahoželaní k narodeninám – napríklad od čečenského vodcu Ramzana Kadyrova, ktorý mu vo videoposolstve – zmesi archívnych záberov s emotívnou hudbou – zaželal „dobré zdravie, dlhý život a mnoho úspechov“. Vyhlásil tiež, že „Putin zmenil postavenie Ruska vo svete a urobil z neho štát, s ktorým treba rátať!“

Predseda dolnej komory ruského parlamentu Viačeslav Volodin sa vo svojom statuse na platforme Telegram pod kreslený portrét Putina na pozadí ruskej trikolóry vyznal: „Kým je Putin, je aj Rusko.“

Putinovi gratulovali aj „lídri“ dosadení Moskvou do ukrajinských regiónov, ktoré Rusko čiastočne ovláda a o ktorých tvrdí, že ich anektovalo.

Vladimir Putin Čítajte viac Z Nobelovky je Putinova anticena. Získali ju aktivisti z Bieloruska, Ruska a Ukrajiny

Kremľom podporovaný líder Záporožskej oblasti Jevhen Balyckyj tak v statuse na Telegrame napísal, že „vďaka Vladimirovi Vladimirovičovi a ľudu Ruska sa Záporožská oblasť stala súčasťou veľkej krajiny a opäť sa spojila so svojou rodinou“.

Jeho kolega z Doneckej oblasti Denis Pušilin zasa uviedol, že „pre obyvateľov Donbasu je meno vodcu našej krajiny navždy spojené s najdôležitejšou udalosťou v nedávnej histórii – návratom domov“.

AP vo svojej správe konštatuje, že po siedmich mesiacoch ofenzívy ruskej armády na Ukrajine je Putin v medzinárodnej izolácii a Rusko a predstavitelia jeho režimu sú vystavení bezprecedentným sankciám Západu.

Putin Čítajte viac Ukrajinka z Kyjeva posiela odkaz Putinovi na narodeniny

Agentúra AP dodala, že na rozdiel od uplynulých rokov tentoraz Kremeľ neinformoval o blahoželaniach z Washingtonu alebo Bruselu. Kremeľ tvrdí, že Putinovi k sedemdesiatke blahoželali „mnohí svetoví lídri“, konkrétne mená však neuviedol.

Na piatok pripadá aj výročie vraždy ruskej novinárky Anny Politkovskej, ktorú zastrelili 7. októbra 2006. Jej vražda, ktorá vyvolala šok po celom svete, stále nie je úplne objasnená.

Má Putin dvojníkov? Posúďte sami

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že šéf Kremľa Vladimir Putin má minimálne troch dvojníkov. Pozrite si ruského prezidenta na fotografiách. Nájdete nejaké rozdiely?

Fotogaléria
Vladimir Putin na snímke z roku 2004 s...
Putin s vtedajším americkým prezidentom...
+7Putin s opernou divou Annou Netrebko v roku 2008.
46 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy