Európa je zrejme na prahu ďalšej vlny covidu, varuje WHO

V Európe sa pravdepodobne začala nová vlna pandémie koronavírusu, oznámili v stredu v súvislosti s narastajúcim počtom infekcií v regióne Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) a Európske centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC). TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

12.10.2022 14:55
koronavírus Foto:
Ilustračná snímka. Cestujúca, ktorá má na zápästí respirátor, píše na mobilnom telefóne, keď čaká na vlak v Kolíne v pondelok 10. októbra 2022. Počet nových prípadov infekcie koronavírusom v Nemecku prudko stúpa, upozornil v utorok tamojší Inštitút Roberta Kocha.
debata (10)

„Hoci na tom nie sme tak ako pred rokom, je jasné, že pandémia COVID-19 sa ešte neskončila," uviedli šéf WHO pre Európu Hans Kluge a riaditeľka ECDC Andrea Ammonová.

„V Európe, žiaľ, opäť pozorujeme stúpajúce (pandemické) ukazovatele, čo naznačuje, že sa začala ďalšia vlna infekcií (covidu),“ konštatovali.

Testovanie / Zdravotník / Teplota / Čítajte viac Za sobotu pribudlo 138 prípadov nákazy koronavírusom a štyri obete

Údaje WHO z jednotlivých regiónov sveta ukázali, že v týždni, ktorý sa skončil 2. októbra, zaznamenala nárast počtu prípadov covidu iba Európa, a to o osem percent v porovnaní s predošlým týždňom.

WHO a ECDC poznamenali, že voči koronavírusu v Európe stále nie sú zaočkované milióny ľudí. Vyzvali preto európske krajiny, aby pred očakávaným nárastom prípadov sezónnej chrípky distribuovali vakcíny proti chrípke aj covidu. Apelovali na to, že zraniteľným skupinám ľudí vrátane osôb starších ako 60 rokov, tehotných žien a osôb trpiacich ďalšími ochoreniami by mali byť podané obe vakcíny – proti chrípke aj proti covidu.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #WHO #koronavírus #pandémia koronavírusu
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy