Pri páde teplovzdušného balóna v Rakúsku sa zranilo deväť ľudí

Deväť osôb utrpelo zranenia v sobotu pri páde teplovzdušného balóna v rakúskom okrese Viedenské Nové Mesto. Podľa informácií Červeného kríža v spolkovej krajine Dolné Rakúsko sa dve osoby zranili ťažko a sedem ľahko, píše agentúra APA.

12.11.2022 15:40
debata

K zrúteniu balóna došlo v sobotu dopoludnia pri obci Kirchschlag v dolnorakúskej hornatej oblasti Bucklige Welt na juhovýchode krajiny. Všetkých deväť osôb bolo prevezených do nemocníc. Medzi ťažko zranenými sú 30-ročná žena a 60-ročný muž. V nasadení boli dva záchranárske vrtuľníky a štyri vozidlá zásahovej služby.

Hovorkyňa miestneho Červeného kríža Sonja Kellnerová priblížila, že zranených našli v dvoch lokalitách. Štyri osoby, ktoré vyskočili z balóna, vypátrali v obci Hollenthon a zvyšných päť, ktoré v balóne zostali a následne vrazili do stromov, vo vzdialenosti približne päť kilometrov v časti obce Kirchschlag s názvom Stang.

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Hovorca polície Johann Baumschlager uviedol, že na mieste je alpská polícia, ktorá prípad vyšetruje.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #nehoda #let balónom