Duda opäť naletel ruským vtipkárom: Ahoj, Emmanuel. Nechcem vojnu s Ruskom

Keď sa poľský prezident Andrzej Duda minulý týždeň telefonicky rozprával o výbuchu rakety v Przewodówe, myslel si, že hovorí s francúzskym kolegom Emmanuelom Macronom. V skutočnosti ho nachytal ruský vtipkár, informuje agentúra AFP.

22.11.2022 19:18
Andrzej Duda Foto: ,
Poľský prezident Andrzej Duda.
debata (33)

Úrad prezidenta Dudu v utorok potvrdil telefonát, ktorého záznam sa už rozšíril na internete. „Po výbuchu rakety v Przewodówe mal prezident Duda sériu telefonátov s hlavami štátov a vlád, bol medzi nimi aj jeden hovor s osobou, ktorá sa predstavila ako francúzsky prezident Emmanuel Macron,“ uviedol Dudov úrad na Twitteri.

„Počas priebehu rozhovoru si uvedomil, že zrejme je to pokus o podvod, a telefonát ukončil,“ napísal prezidentov úrad v tvíte.

Ruskí vtipkári „Vovan a Luxus“ pre agentúru AFP potvrdili autorstvo telefonátu. „Napísali sme to na všetkých sociálnych sieťach… A zverejnili sme video,“ dodali.

Ďakujem ti, že voláš. Situácia je veľmi ťažká

Vo falošnom telefonáte z 15. novembra človek so silným ruským prízvukom tvrdil, že je Macron. Duda s ním následne hovoril o výbuchu rakety blízko ukrajinskej hranice z toho istého dňa. Prvé špekulácie ukazovali na Rusko, teraz prevláda presvedčenie, že išlo o zablúdenú raketu ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Poland Russia Ukraine War Čítajte viac Poľsko veľmi skoro vedelo, že raketu vypálili Ukrajinci. Biden však spal a čakali na jeho reakciu

„Ahoj, Emmanuel… Ďakujem ti, že voláš. Situácia je veľmi ťažká, ako iste vieš,“ povedal Duda v telefonáte. Vysvetlil, že výbuch spôsobila raketa, „ale zatiaľ nevieme, kto ju odpálil“. „Emmanuel, ver mi, som mimoriadne opatrný. Neobviňujem Rusov… Nechcem vojnu s Ruskom,“ uisťoval volajúceho Duda.

Vtipkári zverejnili sedem a pol minútový telefonát na ruskej videoplatforme Rutube, obdobe YouTube.

V minulosti sa stali obeťami komikov Vovana a Luxusa (vlastnými menami Vladimira Kuznecova a Alexeja Stoliarova) aj turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, Elton John či britský princ Harry.

Stoľarov, kuznecov, lexus, vovan Čítajte viac Ruskí prankeri si vystrelili z veľvyslankyne USA v OSN

Duda „naletel“ dvojici aj v roku 2020, keď v telefonáte imitovali šéfa OSN Antónia Guterresa.

33 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #Rusko #Emmanuel Macron #Andrzej Duda #vojna na Ukrajine
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy