Prvú z troch helikoptér Sea King, ktoré do roku 2018 slúžili v Kráľovskom letectve a Kráľovskom námorníctve, už prevzala ukrajinská armáda. V uplynulých týždňoch prešli v Británii výcvikom na pilotovanie týchto strojov ukrajinskí letci.
Londýn pošle Ukrajine tiež ďalších 10 000 delostreleckých nábojov, uviedol Wallace na návšteve Nórska, kde sa zúčastňuje na rokovaniach o posilnení vojenskej spolupráce medzi severskými krajinami.
Od začiatku invázie tento rok vo februári vyslalo na Ukrajinu pilotované lietadlá len niekoľko krajín. Patrí k nim pravdepodobne tiež Česko, ktoré Kyjevu podľa dostupných informácií odovzdalo bojové vrtuľníky Mi-24/35. Žiadosti ukrajinských predstaviteľov o dodávky stíhačiek nechávajú západné krajiny doteraz bez odozvy.
Denník The Telegraph v minulých dňoch informoval, že Británia dodala Ukrajine tiež laserom navádzané strely Brimstone, ktoré sú určené predovšetkým na ničenie obrnenej techniky. Oproti už skôr dodaným strelám ide o vylepšenú verziu s dvojnásobným dostrelom. Strely, ktoré sú zvyčajne vo vybavení lietadiel alebo vrtuľníkov, ukrajinská armáda podľa denníka odpaľuje z automobilov.
VIDEO: Pozrite si, čo bez pilotov dokáže vrtuľník Black HawkCez víkend využil premiér Rishi Sunak návštevu Kyjeva na predstavenie nového balíka obrannej pomoci vo výške 50 miliónov libier, ktorý zahŕňa 125 protilietadlových diel a ďalšie vybavenie proti dronom, ktoré Irán dodáva ruskej armáde. Začiatkom novembra oznámil Londýn dodávku ďalšej tisícky rakiet zem-vzduch. Spojené kráľovstvo tiež poskytuje ukrajinskej armáde zimné vybavenie a podieľa sa na výcviku ukrajinských vojakov.